Twoje dziecko żywi się głównie „powietrzem” lub słodkościami?

Marzysz, by w końcu zjadło „coś normalnego”?

Możesz nadal działać solo, napotykając kolejne ślepe uliczki w drodze do celu. Warto jednak skorzystać z pomocy nawigatora i pewnie trzymając kierownicę pomknąć do celu drogą ekspresową!

Wspólnie dotrzemy do celu

TY: doskonale znasz punkt startowy i cel wyprawy. Wystarczy „tylko” wyznaczyć drogę i przygotować się do podróży. Z dzieckiem. I już wiesz, że łatwo nie będzie.

JA: pomogę Ci zaplanować najlepszą trasę i postoje w dogodnych miejscach i w odpowiednim czasie. Na naszej drodze pojawią się różne punkty: Jedzeniowo Wielkie lub Jedzeniowo Małe, Zakupowo, Rozmowowo i Wspólna Micha. Zatrzymamy się w miejscach, po których poruszanie się sprawia Ci trudność, a ja opowiem Ci o ich tajemnicach i pokażę sprawdzone skróty.

RAZEM: pokonamy przeszkody. Zamknięta trasa i objazd przez Wirusowo czy Słodkie Dziadkowo trochę spowolni naszą podróż, ale przy kolejnym spotkaniu będziesz już doskonale wiedziała, co należy zrobić w tych sytuacjach.

Jestem specem od nawigacji na trasach: 

  • Bezpieczne rozszerzanie diety dziecka:
    Odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące wprowadzania posiłków stałych. Doradzę, co zrobić, kiedy np. dziecko niechętnie próbuje nowości, preferuje mleko, rzuca jedzeniem, nie chce jeść przy stole, pije za mało wody. Opowiem ci także, w jaki sposób podawać dziecku kawałki jedzenia, by zmniejszyć ryzyko zadławienia. Na tej trasie zdecydowanie stawiam na bezpieczeństwo i wasz komfort jazdy.
  • Pokonanie trudności z żywieniem dziecka:
    Ta trasa jest zdecydowanie bardziej kręta i wymagająca. Nie mogę ci obiecać, że po pierwszym przystanku dziecko zacznie zajadać się marchewką albo zrezygnuje z ulubionych słodyczy na rzecz owoców i pełnoziarnistych domowych ciasteczek… ale zaplanuję trasę tak, by w bezstresowy sposób doprowadzić was do celu. Podczas naszej wspólnej podróży poznasz sposoby zwiększające prawdopodobieństwo spróbowania nowych potraw.  Jednocześnie zmniejszymy także poziom lęku dziecka i zwiększymy poczucie jego sprawczości. Tak, w końcu zaczniesz zauważać pozytywne zmiany!

Jak przebiega nasza podróż?

  1.  Wybierasz datę i godzinę startu.
    Wybierasz jeden z dostępnych w kalendarzu terminów i opłacasz spotkanie, a następnie ja wysyłam ci maila z zadaniami do wykonania przed spotkaniem.
  2. Przygotowuję auto do podróży.
    Przed wyjazdem przeglądam twoje odpowiedzi (wyślij mi je najpóźniej 24 godziny przed spotkaniem) i robię notatki, aby nasza podróż odbyła się bez nieplanowanych postojów.
  3. Wyruszamy w podróż.
    O zaplanowanej porze spotykamy się online i zaczynamy pierwszy lub kolejny etap naszej wyprawy.
  1. Przygotowuję podsumowanie przebytego etapu.
    Kolejnego dnia otrzymujesz ode mnie drogą mailową podsumowanie naszej rozmowy wraz z „pracą domową”.
  2. Robimy przystanek.
    Odrabiasz zadania z pracy domowej i przesyłasz mi raport z wykonanych zadań, a ja w międzyczasie planuję kolejny etap podróży przybliżający nas do obranego wcześniej celu.

Ile czasu zajmuje dotarcie do celu?

Cel, z którym się do mnie zgłaszasz, może wymagać krótszej bądź dłuższej podróży.
W przypadku trudności z żywieniem dziecka w wieku 6-18 miesięcy wystarczają zazwyczaj 1-2 spotkania.  Natomiast w przypadku dzieci starszych trudności są zwykle bardziej skomplikowane, a po drodze pojawiły się już zapewne pewne błędy, dlatego droga do celu zajmuje więcej czasu. 

Dlatego poza podstawowym godzinnym przewodnictwem, przygotowałam dwu- i  czterogodzinne pakiety nawigacyjne, W pakiecie cena godzinnego spotkania jest niższa, a możliwość podziału czasu z pakietu na godzinne i półgodzinne spotkania, daje ci więcej spokoju i motywacji.

Pierwsze spotkanie to szczegółowy wywiad, dlatego proponuję, by odbyło się jako konsultacja pojedyncza, poza pakietem. Na podstawie naszej rozmowy określę poziom zaawansowania problemu i zaproponuję stosowne rozwiązanie. Często okazuje się, że jednorazowa konsultacja jest wystarczająca, by znacząco ruszyć do przodu.

Wybierz swój plan podróży

Godzinne spotkanie online oraz indywidualne zalecenia w formacie PDF.

Idealna opcja na pierwsze spotkanie.

Pakiet dwugodzinny do podziału na rozmowy 30 lub 60-minutowe oraz indywidualne zalecenia w formacie PDF po każdym spotkaniu.

Idealna opcja pracy nad trudnościami z rozszerzaniem diety dziecka.

Pakiet czterogodzinny do podziału na rozmowy 30 lub 60-minutowe oraz indywidualne zalecenia w formacie PDF po każdym spotkaniu.

Idealna opcja pracy nad trudnościami z jedzeniem u kilkulatka.

FAQ — Najczęściej zadawane pytania

Czy konsultacje są tylko online?

Tak, obecnie oferuję wyłącznie konsultacje online, co pozwala na wygodę i dostępność z każdego miejsca.

Jak przygotować się do konsultacji?

Przed konsultacją warto zebrać informacje o nawykach żywieniowych dziecka (np. listy zjadanych produktów), spisać wagę i wzrost dziecka (aktualną, urodzeniową i sprzed pół roku), przypomnieć sobie początki rozszerzania diety dziecka i występujące po drodze problemy (w tym specjalistów, u których otrzymaliście pomoc).

Warto zadbać także o swój komfort podczas rozmowy — przygotuj słuchawki i coś do picia.

Po rezerwacji terminu otrzymasz dokładniejsze wskazówki, jak najlepiej przygotować się do spotkania, aby było jak najbardziej efektywne.

Czy mogę liczyć na wsparcie po konsultacji?

Po każdej konsultacji otrzymasz podsumowanie naszej rozmowy oraz zadania do wykonania. Dzięki temu podczas spotkania możesz się skupić wyłącznie na rozmowie, a nie na robieniu notatek.

Rozpiska zadań do wykonania ułatwia wprowadzenie zmian. Nie musisz zastanawiać się nad tym, co masz zrobić. Wszystko masz rozpisane krok po kroku.

W razie dodatkowych pytań odnośnie przesłanych zaleceń można napisać do mnie maila.

Czy są dostępne pakiety konsultacji?

Tak, oferuję pojedyncze spotkania oraz pakiety 2 i 4 konsultacji.

Pakiety sprawdzą się przy większych trudnościach z żywieniem np. przy wybiórczym jedzeniu. Wówczas cena pojedynczej konsultacji jest niższa niż przy zakupie kilku pojedynczych spotkań.

Czy konsultacja zastąpi wizytę u lekarza?

Nie, konsultacje mają charakter edukacyjny i nie zastępują porady medycznej. Konsultacja jest uzupełnieniem wizyty u pediatry. Podczas spotkania otrzymasz psychodietetyczne wskazówki i strategie dotyczące żywienia dziecka, które możesz samodzielnie zastosować w domu.

Czy mogę zmienić termin konsultacji?

Tak, o ile poinformujesz mnie o tym przynajmniej 24 godziny przed planowaną godziną rozpoczęcia spotkania.

Napisz do mnie maila w odpowiedzi na wiadomość potwierdzającą rezerwację. Przejrzyj wolne terminy i zaproponuj 1 lub 2 z nich. Nie rezerwuj kolejnego spotkania! Ja to zrobię ręcznie i poinformuję Cię o nowym terminie drogą mailową.

Czy mogę otrzymać fakturę?

Tak, od razu po dokonaniu płatności generowana jest faktura. Otrzymasz ją w mailu z potwierdzeniem rezerwacji i linkiem do spotkania.

Jeżeli potrzebujesz faktury wystawionej na firmę, to przed dokonaniem rezerwacji, napisz do mnie maila na adres marta@oswajamjedzenie.pl. W treści podaj dane do faktury oraz wybrany termin spotkania, a ja w odpowiedzi prześlę link do spotkania oraz fakturę (trzeba ją opłacić przed spotkaniem).

Czy mogę skonsultować problem dziecka szkolnego?

To zależy. Specjalizuję się w pomocy rodzicom dzieci żłobkowych, przedszkolnych i zerówkowych. Jeżeli chcesz otrzymać poradę dotyczącą żywienia dziecka starszego lub osoby dorosłej, skontaktuj się ze mną przed rezerwacją terminu, by potwierdzić możliwość odbycia takiej konsultacji.

Potrzebujesz mojej pomocy?

Nie wiesz, która z opcji dostępnych na stronie będzie najlepszym rozwiązaniem twojego problemu? Kurs czy konsultacja?  A może e-book?

Umów się ze mną na 15-minutową darmową rozmowę online.

Scroll to Top